• Cemaatler Tarikatlar ve benzerleri 21.yy evrensel normlarına aykırı bir yaşam iddia ettikleri halde hala dünyada varlıklarini koruyorlar. Halbuki iddia ettikleri her şey neredeyse yalan ve hurafeden ibaret.

  Saçma sapan kutsal önermelerle bilime karşı savasmalari da taraftar bulmaları da ayrı bir zihinsel durum.

  Ancak gençler çağa ayak uydurumadan bu cemaatlere saplanıp kayıp nesiller haline dönüşüyorlar. Aksine bir süre sonra akillanmasi gerekirken kaybettiği yaşamın hesabını kafir diye nitelendirilen çağdaş insanlardan sormaya kalkıyorlar.

  Bu durum artık küresel bir sorun haline gelmektedir. Dunyanin topyekun bilimsel bir uyanışa ihtiyacı var. Yeniden bilimsel gerçeklerin haykırıldığı bir devrime ihtiyacı var dünyanın.

  60 yıldır insan yetiştiriyoruz diyerek milleti soyan cemaat ve tarikatların bu ülkeye kurduğu iki tane fabrika bile yok. Toplanan o paralarla alman mühendislerini satın alır dünyaya teknoloji satardık. Ama nerede paralar diye sorduğumuzda “allah yolunda harcandı” diyorlar. Bu yol neredeyse bizde oraya gidelim , çünkü Allah yolu buralardan geçmiyor herhalde.

  Türkiye’deki tüm cemaat ve tarikatların amacı belli, birikimlerinizi toplayıp ülkeyi zayıflatmak. Çünkü hepsi cumhuriyet düşmanı olarak aynı paydaya sahipler.

  O kadar para toplayıp cebe indirdikleri halde bir de yüzsüzce cumhuriyeti eleştiriyorlar. Müslümanları geri bıraktılar diyerek. Tekrar ediyorum 60 yıldır topladiginiz paralarla bütün müslümanlar meslek sahibi edilirdi. Yalan yok beyin bedava. İşin ilginç tarafı kendi sempati duydukları cemaat ve tarikatları sorgulamayıp cumhuriyet sistemini suçluyorlar ya.. ne diyelim ki.. anlayana


Benzer Konular

 • 1
 • 3
 • 1
 • 4
 • 4