• Bilim inancın kökenine ters olduğu halde dinciler bir umut gördükleri her anda hemen bilime sarılmaya çalışıyorlar.

  Örneğin bugün öğretmenler günü sebebiyle Atatürk'ün geometri kitabı Twitter'da çokça tartışıldı. Ancak bazı dinciler hemen tepki gösterip "O kitapta yazanları müslüman alimler bulmuştur" gibi çok da ti'ye alınmayacak bir iddia da bulunuyorlar.

  Diyelim ki öyle, hepsini müslüman alimler bulmuş olsun. Ancak bugün o şerefsiz dinciler Atatürk'e ettikleri hakaretlerin aynısını geçmişte o müslüman matematikçilere de yapmışlardı.

  Dincilerin billime düşmanlık etmesinin sebebi çok basittir aslında. Bilim ispat işidir ama din inanç işidir. Bu yüzden dincilerin ispat edilemeyen ve yalandan başka hiçbir işe yaradığı görülmemiş safsataları her zaman bilim ile çelişmiştir.

  Bilim ispat işidir.

  Geometrinin din ile hiçbir bağı yoktur. Dinin ise bilimle hiçbir bağı yoktur. Çünkü kutsal dedikleri hurafelerde yazanların bugüne kadar gerçek olduğu gözlenmemiştir.

  Bilime göre din tamamen yalan yada masaldan ibarettir. Harry Potter neyse din de o dur.

  Konu geometri olunca aklıma Müslüman din alimler gelmiyor. Müslüman goygoycular bunu kendi yalanlarını sıvamak için kullanıyor sadece.

  Çünkü;
  bilim sana uzun süre aç ve susuz kalma dediğinde dinlemiyorsun,

  Bilim sana sağlıksız beslenmek alkol tüketmekten çok daha tehlikeli dediğinde dinlemiyorsun,

  bilim sana düzenli spor yap uzun süre diz çökme dediğinde dinlemiyorsun,

  Bilim sana kafanı çalıştır duyduğunu sorgula , gördüğünü kıyasla dediğinde dinlemiyorsun...

  E şimdi müslüman alimler diyere kimi savunduğunu düşünüyorsun. Üstelik o alimlerin neredeyse tamamını öldürdüklerini görmezden geliyorsun.

  Şimdi ey dinciler kulaklarınızı açın iyi dinleyin ,

  Geometriyi bulan geliştiren Mısır firavunlarıdır. Musa'nın çocukları değil.

  Tıb bilimini bulan geliştiren Çinli ve Yunan bilim adamlarıdır. Muhammed'in üfürükçüleri değil..


 • Örneğin tipik bir fetöcü yada bir süleymancı ile tartışırken sıkıştıkları ilk anda ispat savunmasına sarılıyorlar.

  Karşı taraf için iftiracı diyerek “söylediklerini ispat etsene” tehdidine sığınıyorlar. Yani mağdur davacı tipine bürünüyorlar. Size de iftiracı zalim demeye çalışıyorlar.

  Böyle mallara verilecek en basit cevap “sen kendi saçmalıklarını ispat et” demek olacaktır. O an sıcağı sıcağına ne konuşulduysa suratına çarpıp “sen bunları ispatmezsen yalancı sahtekarın tekisin” demek gerekir.

  Örneğin namaz kılmamanın günah olduğunu ispat et, oruçlunun ağız kokusunun cennet kokusu olduğunu ispat et, Muhammed’in miraca çıktığını ispat et, fethullah gülenin tanrı tarafından seçilmiş olduğunu ispat et, Süleymancı ölülerin mezardaki rabıtalarını ispat et....gibi böyle takır takır yüzlerine vurmak gerek.


Benzer Konular

 • 6
 • 212
 • 5
 • 8
 • 10