• İnanç özgürlüğü diye en çok yakınanlar gücü ele geçirdiler mi inanç özgürlüğünün en karanlık düşmanı olurlar. Bu her zaman böyle oldu ve insanlık dogma karanlığından aydınlığa çıkmadıkça da böyle sürecektir.

  Kadir gecesi içki içmesini rabbim kabul etsin etiketi ile medyaya koyan kişi hapis cezası aldı. Hiç yer yerinden de oynamadı, sanki inanç gerekçesi ile insanları hapislere koymak son derece normal!

  Birilerinin inancı kadir gecesinde namaz kılmak olabilir, birilerinin inancı da kadir gecesi içki içmek olabilir. Birilerinin rabbi Allah adlı bir görünmez olduğu iddia edilen tanrıdır, birinin rabbi ottur, böcektir, canı ne istiyorsa odur.

  Bir buna kafa basmayan, bir inanç özgürlüğünün olmadığı bir yer neresidir? Korkunç bir inanç özgürlüğü düşmanı en karanlık yerdir. Burada aldığın nefes inanç özgürlüğü düşmanı zehirdir. Nefes bile alınmaz.

  Bir kişinin inancında içki içmeyi ibadet saymasına hiç ama hiç kimsenin zerre kadar karışma hakkı olamaz. Biri sporu ibadet kabul eder, biri doğada yürümeyi. Kimseyi ilgilendirmez, herkesin inancı kendinedir. Herkes de inancını özgürce ifade edebilmelidir, bu insan olmanın vazgeçilemez şartıdır. Bu olmadan insan olunmaz. Alevileri de Hitler'in Yahudilere yaptığı gibi gettolara sonra da gaz odalarına doldurmak lazım o zaman, onlar da saz çalmayı ibadet sayıyor?

  Bir tane avukat çıkıp şu savunuyu yapmış mıdır acaba merak ediyorum. Yaptı mert özlü mert bir avukat da eğer yargıç dinlemediyse o daha da felaket.


 • @DemoKratos İnanç özgürlüğü yoksa da en azından inançlarını bir şekilde uyguluyorlar. Ancak inançsız olmayanlara bırak özgürlüğü yaşam hakkı bile tanımıyorlar.
  İnancı olmayanlar sadece özgürlükten değil kendi yaşamından da mahrum.


Benzer Konular

 • 7
 • 2
 • 11
 • 1