• Kurucu

  Kundalini ile vücudun belli şifa kanalları ve çakraları açılarak, evrensel enerjinin bir bölümü olan yerküre enerjisinin vücuda girişi kolaylaştırılır. Kök çakrası, yani kuyruksokumu yakınında bulunan enerji merkezi, Kundalini enerjisinin vücuda giriş yeridir.
  Kundalini enerjisine ‘Kundalini Ateşi’ de denir. Bu enerji, kök çakradan girer, bütün vücudun ana enerji kanallarını, çakralarını dolaşır ve taç çakradan çıkar. Bu enerji kanalı, kök çakradan başlayıp başın tepesindeki taç çakrada son bulur.

  Kundalini’nin açılması demek, belli bir süre sonunda, çakraların ve enerji kanallarının tam olarak temizlenmesi demektir.

  Tarihçesi

  Kundalini Reiki’yi dünyevi boyuta getiren, Ole Gabrielsen’dir. Mr. Gabrielsen bir Meditasyon Üstadı olup çalışmaları bütün dünyada pek çok kişiye esin kaynağı olmuştur.

  Kundalini Reiki, Mr. Gabrielsen’in Yükselmiş Üstatlardan Kuthumi ile uzun saatler sürmüş spritüel çalışmalarının ürünüdür. Üstat Kuthumi, İkinci Işık temsilcilerinden olup Koot Hoomi ya da K.H. olarak da bilinir. Taç Çakrayla ve Sevgi, Bilgelik ve Anlayış Tapınağıyla bağlantılıdır.

  Üstat Kuthumi, içinde bulunduğumuz bu değişim zamanında dünyevi bilgiyi arayanların ve bu bilgi birikimini bütünün yararına kullanacak olanların yardımına gelir. Bu Üstat,enerjilerini, fiziksel beden ile zihni şifalandırmak ve entelektüel kibir eğilimini aşmakta kullanır.
  Belirttiği amacı olan, Evrensel Bilincin, Barış, Işık ve Sevginin yayılmasına öncülük edecek Kundalini Aktivasyonu, geleceğe yönelik bir vaat olmayıp şu anda gerçekleşmesi mümkündür. Kundalini Reiki büyük bir lütuftur ve Mr. Gabrielsen ile Üstat Kuthumi’ye bu olağanüstü armağan için teşekkür borçluyuz.


 • Kundalini Reiki 1. ve 2. seviye uyumlamaları sırasında gözlerinizi kapayın; rehberlerinizive Üstat Kuthumi’yi çağırarak uyumlamaya rehberlik etmelerini isteyin.Rahatlamak ve bu deneyimin keyfini çıkarmak dışında başka bir şey yapmanıza gerek yok. Uyumlama 20-30 dakika sürecektir. Bittiğini hissedebilir ya da uyumlama sırasında uyuyakalıp daha geç bir saatte uyanabilirsiniz. Bu normaldir.Kundalini Reiki 2. seviye uyumlamasından sonra, uyumlanmaya niyet etmeden önce, lütfen notlarda belirtilen Kundalini Reiki Meditasyonu ve denge çalışmasını yapın.Herkesin uyumlanma deneyimi farklıdır. Bazıları hiçbir şey hissetmez, bazıları çok şey hisseder. Bir şeyler görenler bile olabilir. Sizin uyumlanışınız, sizin için en doğru biçimdegerçekleşecektir.Kundalini Reiki uyumlamaları sırasında enerjiyi ellerinizde ve bacaklarınızda çokça hissetmeniz ve seviye yükseldikçe bu durumun şiddetlenmesi normaldir. Eğer böyle bir his almıyorsanız da, merak etmeyin. Sizin için enerjiyi hissetmek biraz daha fazla zaman alacak demektir ama bu bir sorun oluşturmaz
  

  Kundalini-reiki-ders-notlari

  Üstat Kuthumi de kim?
  Hızır A.S gibi çağırınca geliyor mu? 🙂


 • @TENTEN

  Reikicilerin evinde Mikao Ushui'Nin resmi filan olur

  (Şu Adam: bağlantı metni
  alt metni

  Çağırmana gerek yok. Reiki enerjini keşfeden kişi bu olduğu için onun ve öğrencilerinin silsilesinin o anki uygulayıcıdan da geçerek bu enerjiyi ileten bir kanal olduğuna inanılır. Enerjinin geldiği yer de Kaynağın kendisidir.

  /Kundalini konusu da ayrı. Kundalini enerjisi Yoga'da kişi ruhsal aydınlanmaya ulaştığında harekete geçen enerjidir. O yüzden "Kundalini Reiki" denince bana biraz saçma geldi.


Benzer Konular