• ABD başkanı Biden'in "Putin yeni Çar olmak istiyor, yeniden SSCB'yi kurmak istiyor" gibi sözlerinden sonra aynı söz ülkemizde kopyalanarak bir inanç haline getirildi.
  Putin öcü, Putin Hitler, Putin dünyanın başbelası gibi kafalara yerleştirildi. İşin ilginç yanı ise ülkemizde muhalif olarak görünen isimlerin de papagan gibi aynı sözleri tekrarlamaları oldu. Böylece Putin ve Rusya tukaka yapılırken, dünyanın asıl başbelası olan ABD ve NATO mazlum hale getirildi.
  Türkiye'de medya ve muhalif taraf toplumu gerçekten istediği gibi yönlendiriyor. ABD lehine en etkin propaganda onlardan geliyor. Toplum da haliyle bu psikolojik yanıltmacaya kurban oluyor.
  Oysa Putin gerçekten öcü olsa bile bunda korkulacak birşey yok, sonuçta tek gücün hakimiyeti ikiye bölünür. Tek gücün hakimiyeti olmayacağı için taraflar istediği gibi at oynatamaz. Çünkü dünya toplumları emperyalistler için tek müşteridir, müşteriyi kazanmak için yarışacaklardır. Bu da ister istemez rekabetten doğan gelişim demektir. Rekabetin kendisi emperyalist kaynaklı da olsa sonuçta bundan yararlanacak olan yine dünyanın kendisidir.
  SSCB-ABD rekabetinin kötü tarafları olsa da bunun getirisini bizzat ülkemizde yaşadık. Örneğin ülkemizde açılan bir çok fabrika SSCB tarafından yapılmıştı, karşılığında domates vermiştik. Yüzbinlerce insana iş istihdamı yaratılmıştı.
  Üstelik sınırlarımızda SSCB'ye karşı ABD çıkarları için oluşturulan çeşitli yaptırımlara ragmen SSCB bunları yapmıştı.
  Çünkü zıt zıttı doğurur, örneğin binbeşyüz yıldır orada-burada ezilen Yahudiler, yine Hitler sayesinde Orta Doğu'nun göbeğinde devlet kurdular.
  Dolayısıyla Putin'in hedefi ne olursa olsun belki acı sonuçlar verecek ama Biden'i papagan gibi tekrarlayarak yapılan progandaya kanmamak ve işin iyi sonuçlar getirecek tarafına da bakmak gerekir.


Benzer Konular

 • 1
 • 9
 • 2
 • 1
 • 1