• İnsanlık katili sömürgeci Rus canileri neden Donbas'ı haksız ve vahşice kan dökerek ilhak etmek istiyor?

  Çünkü Donbas ekonomik olarak stratejik bir bölge ve sömürgen Rus katillerinin ağzının suyunu akıtıyor. Bölgede zengin kömür rezervleri bulunuyor. Deniz çıkışına da sahip. Rus canilerin gözlerinin dönmesi ve alçak cinayetleri bu nedenle.

  Sözde yalan bahaneler uydursalar da katil sömürgeci Ruslar bu bölgeyi ilhak edip pis çıkarları için sömürmek amacındalar.


 • Batılı çıkarcılar da alçakça cinayetleri seyrediyor. İnsanlığın katledilmesine izin verilmesi yüzyılın utancı. Ülkelerini savunmaktan başka bir amaçları olmayan Ukraynalılara derhal ciddi miktarda silah yardımı yapılması ve insanlığın yüz karasından kurtarılması gerekiyor. Yoksa insanlık ölecek, öldü bile. İnsanlık diye bir şey yok. Gücü olan alçakça cinayetler işleyebiliyor.

  Kimse size gelin savaşın demiyor çıkarlarına tapan Batılılar! Sadece insan olduğunuzu hatırlayın yeter ve insanlığı utançtan kurtarmak için sadece silah yardımı yapın yeter!


 • Ukrayna' nın Libya Suriye Irak gibi petrol kaynağı yok.
  Ondan silah yardımı yapmıyorlar.

  Rusya Ukrayna' nın nesini sömürecek?
  Askeri harekatıda başarısız oldu.
  Tank mezarlığı gibi her yer. 🙂


 • @TENTEN, içinde söyledi: Donbas neden stratejik

  Rusya Ukrayna' nın nesini sömürecek?

  Bölge kömür rezervleri bakımından çok zengin dedim ya.

  Rusya bir açıdan son derece başarısız oldu. Ukrayna ordusu kahramanca bir direnişle Ruslara kan kusturdu ama Rus ordusu Donbas'da sürekli katliam yaparak stratejik hedefleri ele geçiriyor. Sonuca bakarsak Rusya Donbas'ı ele geçiriyor mu, yavaş yavaş evet.

  Derhal Batılı ülkelerin Ukrayna ordusuna gelişmiş silahlar vermeleri gerekiyor. Rus ordusunun uçaklarını tanklarını imha ederek bu sömürgeci katilleri felç etmeleri gerekiyor. Yoksa insanlık diye bir şey olmadığı yine kanıtlanacak yine, hayvanlıkta hiç bir gelişme olmayacak. Hayvanlar olarak kalacağız.


 • Katil sömürgeci Ruslar Ukrayna'dan kovulmakla kalmayıp Kırım'dan da çıkarılmalıdırlar. Kırım da haksız ve sömürgen bir işgal altındadır. Bu Rus katillere artık insanlığın sessiz kaldığı yeter!

  Bu kan içici katiller hak ettikleri yanıtı tüm dünyadan almalı ve kıç üstü oturtulup rezil edilmelidir. Savaş suçluları yargılanıp bir daha insan içine çıkamamalı, hapiste ölmeliler. Yoksa insanlık diye bir şey olmayacak.


 • Himars füze sistemlerinin Ukrayna ordusuna gönderilmeye başlandığı yönünde duyumlar var fakat emin değilim.

  Umarım doğrudur. Himars ABD yapımı yüksek mobilite yeteneği olan etkili bir silah. Rusları perişan edebilir yeterli miktarda verilirse. Umarım çok miktarda, katil sömürgeci işgalci Rusların burnundan getirmeye yeterli miktarda gönderilir.

  Rusya Kiev üzerinde başarısız olup Donbas'a yoğunlaşınca Ukrayna'nın hareket yeteneği arttı. Eğer etkili antitank ve antiuçak füzelerle donatılırsa Rusların perişan halde kaçması işten bile değil.

  Umarım işledikleri cinayetlerin bedelini sürüm sürüm sürünerek öderler.


 • ABD nin Himars füzeleri vereceği vaadinin ardından İngiltere de benzer işleve sahip füze vereceğini açıkladı. Bu füzeler oldukça yüksek imha gücüne sahip. Umarım doğru söylüyorlardır verirler.

  Almanya da Rus füzelerini durdurmak için hava savunma sistemi vereceğini açıkladı. Bunlar umut verici söylemler. Dilerim avutmuyorlardır. Rusya seyir füzeleri kullanıyor. Alçakça ve zalimce halka, sivillere karşı kullanıyor.

  Bu katil Rus sömürgecilere dur denmezse insanlık diye bir şeyin olmadığı kesin kanıtlanır.


 • Rus sömürgenler şimdiden sömürüye başladı, Ukrayna buğdayını çalıp satıyorlar. Katil, hırsız soyguncular. Bunların işledikleri bu savaş suçları yargılanmazsa insanlık hayvanlıktan asla çıkamaz.

  Katil katliamcı Ruslar saldırdıkları şehirleri insanlık dışı şekilde seyir füzeleri ile bombalıyorlar. Bu vahşi canavarları durdurmak için Ukrayna'nın füze sistemlerine ihtiyacı var.


 • Rus katiller bir çok kenti ele geçirmekte başarısız oldular fakat Luhansk bölgesindeki iki kente şiddetli yükleniyor. Alçakça sivilleri bombalayarak katliamlarını sürdürüyorlar. Bu katil sürüsüne karşı etkili yardımlar ne zaman gelecek? Nerde kaldı bu füzeler? Bu füzeler geldiği anda katil Ruslar kıç üstü oturur, ne tank yürütebilirler ne uçak uçurabilirler.

  Bu füzelerin çok acil verilmesi gerekiyor. Afgan direnişçileri dibine kadar destekleyen ABD Ukrayna için nazlanıyor. Neden? Çünkü Ukraynalıların öyle binilecek eşşek olmadıklarını biliyor. Onları öyle parasız lejyoner olarak kullanamaz, yıkmak istedikleri yönetimlere karşı ayaklandıramazlar. Bu gazlara ancak dogmatik saplantılı yobaz halklar gelir, biliyorlar. Örneğin kurarsın işiti, bak bu eset, bunu yıkacaksın hadi gazan mübarek olsun de, sal yani embesilleri.

  O yüzden yardımda ağırdan alıyorlar ve Rus katiller alçakça cinayetlerini sürdürüyorlar.


 • Sömürgeci katliamcı Rusların sivil halk üzerine misket bombaları atarak insanlık ve savaş suçu cinayetler işledikleri Uluslararası Af Örgütü raporu, bağımsız haber ajanslarının saha gözlemleri ve halk röportajları ile kanıtlandı.

  Bu katillerin yargılanmaları gerekiyor. Bunlar katil, savaş suçu işliyorlar.


 • Cepheden bir yandan üzücü Rusların saldırılarını ve cinayetlerini sürdürdükleri haberleri gelirken bazen de umut verici haberler geliyor.

  Bunlardan biri Rus ordusundan firar ederek Ukrayna saflarına geçen Rus askerlerinin önemli bir birlik oluşturdukları. Bunları temsil eden bir Rus askeri ile yapılan röportajda asker, Kremlin'de despot bir katilin oturduğunu ve onun emrinde savaşmamak için Ukrayna tarafına geçtiklerini söyledi. İşte insan diye buna derler. Tebrik ediyorum. Ben de olsam aynını yapardım. Rusların yanında savaşacak kadar alçalabilen Çeçenler duysun da kızarmayan yüzlerine tokat gibi çarpılsın.

  İkinci güzel haber Ukrayna'nın ilk kez Rus topraklarına saldırı gerçekleştirerek bir Rus mühimmat deposunu yok ettiği. Bu süper bir haber. Bu acaba vaat edilen füzelerin geldiğinin bir habercisi mi? Umarım öyledir. Umarım devamı gelir ve katil Ruslar kıçlarını dönüp kaçmak bir yana kıç üstü otururlar!


 • @DemoKratos Ukrayna uzun suredir Rusya'ya saldiriyor, bir cok kentini bombaladilar bilgi vermek isterim.

  Fakat anladigim kadari ile uzun namlulu silahlar AB ninin verdigi sozler zamaninda gerceklesmedi ve donbasi kaybetmek uzere diye bilgi aldim ben.


 • @phi Rusya Donbas'ı adım adım ele geçiriyor evet. Fakat Rus topraklarına böyle önemli bir mühimmat deposunu yok eden atak ilk oluyor diye duydum.

  Fakat Ruslar kazandıktan sonra o işgal için bahane uydurdukları sözde terör saldırılarına gerilla savaşı şeklinde kendileri uğrayacaklar. Ukraynalılar artık Kırım'dan sonra Rusya'ya toprak verip durmaktan bıktılar. Yeter! Bu Rus emperyalizmine dersinin verilmesi zamanı geldi!


 • @DemoKratos Ukrayna cok yalniz kaldi. AB tedarik zinciri pandemisi derken gida sikintisi ve yuksek oranda enerji sikinsiti yasadigi bunlara da hazirliksiz yakalandigi icin savasin uzamasini istemiyor artik.

  Ekonomik kuresel daralma tabanda sorun yaratmaya gerginlik olusturmaya basladi. Her hukumet kendini korumaya calisiyor.


 • @phi ne olursa olsun. Silahlar ne için var? Saldırmak, öldürmek, sömürmek için mi? Evet yazık ki bunun için varlar ama bunun bir de tersi olması lazım. Silahlar özgürlüğünü savunmak için de olması lazım.

  Ukrayna'ya söz verilen gelişmiş saldırı ve savunma füzelerinin derhal verilmesi gerekiyor. Cinayetlere sessiz kalmak katılmaktır. Bu gelişmiş füze sistemleri gelirse Rusya perişan olacaktır. Ne saldırabilir ne savunabilir. Perişan olup kaçmak zorunda kalır. Uçakları tankları mühimmat merkezleri hep vurulur. Seyir füzeleri ile sivil halkın üzerinde alçak cinayetlerini işleyemez.

  Geçmişte Avrupa Rus yayılmacılığı ve sömürgeciliğine duyarlı idi. Tabii bunun altında rekabet vardı, kendi yayılmacılığı vardı. Fakat ne olursa olsun Rusya ile Kırım savaşına girmişti Osmanlı ile birlikte. Bu tarihe dünya savaşı olarak geçmedi ama o ayara yakın bir savaştı.

  Kırım Rusya'dan bir türlü alınamadı ama bu sonsuza kadar böyle gidemez. Ukrayna tarih boyunca hep stratejik olmuştur. En stratejik bölgesi ise kuşkusuz Kırım ve Rus işgali altında hâla. • UKRAYNA VURUYOR!

  Ukrayna ordusu Rus işgali altında olan Kırım'ı vurmaya başladı. Haber, Almanya'nın Ukrayna'ya silah yardımlarını artıracağını ve uzun menzilli kundağı motorlu toplar gönderdiğini açıklamasıyla eş zamanlı geldi. Söz konusu toplar oldukça uzun menzilli, sanırsam yüzlerce kilometreyi buluyor ve ard arda mermi yükleyerek ateş altına aldığı yeri cehenneme çevirebiliyor.

  Ruslar Kırım'ı artık sömüremez umarım. Kırım Rus işgalinden kurtulursa dünya tarihi değişir! Gerçi bu sefer de Kırım'ın bağımsızlığı gündeme gelmesi lazım. Ukrayna halkı ile Kırım halkının bir ortak özelliği bulunmuyor. Ukrayna'nın eline geçmesi de Kırımlılar için bir başka işgal. Bilemiyorum gelişmeler ne olur.

  Ama şu an Avrupa Ukrayna'ya estek köstek de olsa destek oluyor. Bu belli oldu. Sanırsam bu savaş Almanya için de 2. Dünya savaşı sonrası kontrol altına giren silah sanayisini geliştirmek için bir fırsat oldu.


 • @DemoKratos savasi uzatacaklar gibime geliyor bu da krizin devam edecegi anlamini tasir.

  Bence UA-RU savasi bir an once bitmeli o yada bu sekilde toprak kaybiyla yada degil asker olmesiyle yada degil bilemiyorum ama bu savas bitmeli biran evvel.


 • @phi, içinde söyledi: Donbas neden stratejik

  ama bu savas bitmeli biran evvel.

  Elbette öyle ama geri çekilmek işgal etmekten çok zordur. İşgal etmeyi düşünür ama uygulamazsan bir şey kaybetmezsin. Ama işgal edip de geri çekilirsen prestijini bırakırsın ayaklar altına. O yüzden zor.

  Türkiye için de Suriye'den çekilmek aynı şey. Girerken yurra girersin verirsin coşkuyu da, sonrasını iyi hesaplamak gerek.


 • Ukrayna'ya ABD füzelerinin ulaştığı kesinleşti. Ukrayna bu füzeleri kullanmayı denedi ve sonuç müthiş oldu. Füzenin gönderildiği bir Rus karargahı yerle bir oldu, 40 Rus askeri öldü.

  Fakat işgalci ve sömürgeci Rus işgali alçakça insanlık dışı savaş suçları işlenerek sürüyor. Katil Rus ordusu yakınında hiç bir askeri hedef bulunmayan alışveriş merkezini füze ile vurdu.

  Bu aşağılık katiller bu alçakça cinayetlerinin bedelini mutlak surette ödemeliler. Ukrayna'ya elden gelen tüm yardımlar yapılmalı. Kurtarılması gereken sadece Ukrayna değil, insanlık.


Benzer Konular

 • 2
 • 1
 • 6
 • 2
 • 5