Grup Detayları Özel

Onaylı Üyeler

Uzun suredir aramizda olan uyelerimiz icin

 • Çakma Darbeler Tarihi

  Çakma darbelrin tarihine bakınca milattan önce Çin kırallıklarına kadar dayanıyor. Bunu Hitler'in bulduğunu düşünmüştüm ama baktım ki siyasette söylenmedik söz girilmedik iğne deliği kalmamış.

  Dikkat ederseniz Dünya siyaseti de yavaş yavaş şu kiriz döneminde aynı şeyleri yeniden yaşamaya başladı.

  Tayyibi usta siyasetçi sanıyordum ama yaptığı herşey geçmiştekilerin kopyası
  Şimdilerde Avrupa da benzer taklitlere oyunlara siyasi tiyatro ve trajedilere gebe.

  Tartışma içinde yayımlandı çakma darbeler tiyatro darbe darbeler tarihi
 • RE: Reklamlardaki Gibi Olmadığı Kesin

  Reklamın kötüsü olmaz deniyor. Ben buna katılmıyorum. Çünkü çoğu küçük üreticiyi kötü reklam ile bitirdiler. Uğur dündarın küçük çaplı üreticiyi bitirme konusunda emeği çoktur. Kötüleye kötüleye bitirdiler.

  Veya işyerinde itibar kazanmak için iyi görünmeye çalışan insanlar yanlış konuştuklarında kötü şöhrete sahip oluyorlar ve iyi referans almıyorlar.

  Bir de firmalar kötü mallarını öve öve bitiremezken eleman alacakları zaman en iyisini istiyorlar. Yahu senin ürettiğin mal ne kadar iyi ?

  Reklamlar bıktırdı artık. Çocuklar bile oyun sırasında çıkan reklama bakmıyor bile hemen kapatıyorlar.

  Sosyoloji içinde yayımlandı
 • RE: Donbas neden stratejik

  Hale bakın yahu! Küçücük Ukrayna, dev Rusya'yı hem de kalbinden vuruyor! Böyle kahramanlık destanını tarih kaç kere yazdı acaba?

  Koskoca Rusya alçakça, kalleşçe, insan olmayan bir yaratık biçiminde kadınları, çocukları vuruyor, kahraman Ukrayna insanlığa örnek olacak örneği zor görülecek bir yiğitlikle askeri hedefleri büyük bir başarıyla hem de düşmanın kalbinden vuruyor!

  Bu olay yüzyılın kahramanlık destanı, insanlık dersidir. Nasıl canavar alçak katil olunur, nasıl onurlu insan olunur işte görüyoruz.

  Tartışma içinde yayımlandı
 • RE: Donbas neden stratejik

  Sonunda açıklamalar geldi. Kritik hava üsleri saldırıları Ukrayna kaynaklı. Açıklanmaz ama MI6 desteği olası.

  ABD bu saldırıların arkasında olmak bir yana, Ukrayna'yı savaşı işgal edilen bölgeleri ile sınırlı tutması Rusya içlerine saldırmaması konusunda uyardı. İyi de işgal bu üslerden destekleniyor!

  El atına bineceğine binme dedirtecek işler. Haklısın, dibine kadar haklısın ama ele muhtaçsın! El de senin kaybettiğin eşeğini türkü çağırarak arar! Maalesef durum bu fakat bu olağanüstü başarıdan dolayı Ukrayna bir kez daha gönülden kutlanmayı hak etti. Bravo Ukrayna! Dünyada daha kahraman ülke yok! Yok yani, olmayınca hakkı teslim edeceksin. Ukrayna kahramanlıkta destan yazıyor!

  Katil Rusların gülünç açıklamaları ise aptallıklarının acizliklerinin apaçık göstergesi. Neymiş saldırıyı savuşturmuşlarmış da düşen parçalar hafif hasara yol açmış! Ülen uçağın kuyruğu kopmuş uydudan görüldü be! Yerler sarsıldı şimşekler çaktı gök gürültüsü gibi sesler geldi ateş topları göğe yükseldi anlatımları ne olacak?

  Acizsiniz, şerefsizsiniz, alçaksınız katiller. Üstelik geri zekalısınız. Ukrayna'da olan zekanın gramı sizde yok! Öyle kalleşçe siviller vurulmaz, insan olma şansınız yok ama öğrenin, böyle askeri hedefler mertçe, kahramanca vurulur. İnsan olamazsınız ama bari öğrenmeye çalışın nasıl insan olunduğunu!

  Tartışma içinde yayımlandı
 • RE: Dolar / Euro Parite Degisikligi

  @DemoKratos, içinde söyledi: Dolar / Euro Parite Degisikligi

  Füzyon üzerinde çok ciddi çalışılıyor. Füzyonda en büyük sorun yeterli basınç sağlanamadığı için çok yüksek sıcaklıkla bunun telafi edilmesi. Güneşte doğal füzyon gerçekleşiyor fakat güneş çok devasa olduğu için basınç çok yüksek. Bu basıncı yeryüzünde sağlamak ise olanaksız. Bu yüzden plazma çok aşırı ısıtılıyor ve bu, alınacaktan fazla enerji harcanmasına yol açıyor.

  Fakat şimdi bir yol bulundu. Füzyonun çok küçük nükleer mermiler patlatılarak kesikli üretimi deneniyor. Bu yöntem, reaksiyonun kontrolden çıkmasını önleyecek düzenekleri de gereksiz kılıyor. Ateş etmeyi kesersen zaten reaksiyon durur.

  Bu atomik mermiler lazerlerle ateşleniyor. Lazerler anlık yüksek basınç yaratıp mermiyi patlatıyorlar. Ard arda seri ateş eder gibi patlamalı şekilde enerji üretiliyor. Bu yöntem işe yarayacak mı henüz kesinleşmedi.

  Bu olmazsa bile çok güçlü manyetik alanlarla plazmayı hapsedip çok yüksek sıcaklıklarla başa çıkmanın yolları aranıyor. Dünyada füzyon sonucu açığa çıkan sıcaklığa dayanabilecek bir materyal bulunmuyor.

  Fransa'da inşa edilen reaktör düşük basınç yüksek sıcaklık temelli. Nükleer mermiler patlatma teknolojisi ABD de deneme aşamasında. Bir yandan bu reaktörlerin bakımını yapacak otonom robotlar üretiliyor, çalışmalar yoğun. Bu reaktörlerde insan geride duracak. Füzyonun kalbine hiç kimse yaklaşmayacak. Sadece robotlar.

  Bu yüzden ilkel kalmış nükleer fizyon rekatörlerini türkiyeye çağ atlayacaksınız diyerek kakalıyorlar. Kimbilir belki de kendi rekatörlerini söküp bize monte edecekler.

  Tartışma içinde yayımlandı
 • RE: Parfüm Kokuları Sağlığa Zararlı mı?

  Cildimiz çok geçirgen bir yapıdadır.

  Cilt kremleri makyaj malzemeleri şampuanlar, deterjanlar , el sabunları, saç boyaları, saç kremleri ,jöle, wax,traş köpükleri , traş kremleri, oda kokuları gibi birçok ürün içerisinde parfüm esansları bulunmaktadır.

  Bu maddeler cildimizde doğrudan emilerek kana bile karışmadan doğrudan hücrelere ulaşmaktadır.

  Heleki saç boyaları içerisinde hem serbest oksijen , hem serbest amonyak hem stabilizatör fosforik asit hem boya hem de parfüm bulunmaktadır. Üstelik kafa derinizden doğrudan beyin zarınıza emilim yapılıyor. Bu çok çok zararlı ürünlerin kullanımı yasaklanmalıdır.

  Son yıllarda artan alzheimer, kanser veya genetik sinir hastalıkları Ana sebepleri bunlar olabilir.

  Hatta doğan çocukların çoğusunun hasta olmasının temel nedenlerinden biri de bunlar olabilir.

  Üstelik bir de boya konusu var. Boyalar da aynı parfümler gibi zararlıdır. Cildimize değen boyaların çoğusu hücre yapısına zarar veren maddelerdir.

  Bunlar Koronodan daha tehlikelidir.

  Tartışma içinde yayımlandı
 • RE: Donbas neden stratejik

  Belli olmaz bu şerefsizlere, askerlere beyaz bayrak yapıp teslim olmasınlar Ukrayna'ya diye don atlet de vermiyordur bu katiller. E beyaz bayrak olmayınca da nasıl teslim olsunlar? Rus geliyor vururlar yani, beyaz bayrak olması gerekiyor.

  Eğer beyaz bayrak yapmasınlar diye Ruslar askerlerine don atlet vermiyor diye bir haber gelsin hiç şaşırmayacağım.

  Tartışma içinde yayımlandı
 • RE: Donbas neden stratejik

  Bahmut'ta da neler oluyor her gün kontrol ediyorum Rus katiller burada da hezimete uğradı anlaşılan. Rusları sevindirecek bir haber yok. Kim bilir yine burayı da güya alacağız diye kaç asker kaybetti zeka özürlüler.

  Hayır bunlar insan değil orası tamam da zeka yoksunu aptal da bunlar. Hayır bu kadar aptalca geberilir mi yahu? Haksızsın işte, geç Ukrayna tarafına! Ben olayım o şerefsiz kanlı katillerin içinde bir dakika durmam. Hemen geçerim Ukrayna tarafına.

  Ceset kokusundan geçilmiyor haberleri geliyor e bu Bahmut Ukrayna'da halen Ruslar alamadı, demek bu ceset kokuları hep Rus askerleri çoğunlukla.

  Dünya böyle aptallık da görecekmiş. İnanılmaz. Herif dedi zaten vokta içip öleceklerine savaşta ölsünler dedi. Zihniyet bu. Sür sür geberip gitsinler. İnanılmaz.

  Tartışma içinde yayımlandı
 • RE: Donbas neden stratejik

  Bilgiler gelmeye başladı. Uydu fotoğrafları Rusya için utanç. Beter olsun katiller ama şu utanç aslında bu katiller için yeter bile.

  Koca koca bombardıman uçakları yerde perişan olmuş. Kuyruğu kopan kanadı kopan mı ararsın. Uydudan görülemeyen hasarlar illa ki var ve bu uçaklar uçamaz yani, mükemmel sonuç!

  Ki bunlar 500 km. 700 km. içerde yani, bu utançla bu katil Ruslar nasıl insan yüzüne bakacaklar? Hoş insan da değiller bakmayıversinler kimse bakmasın kanlı katil suratlarına.

  Crusie olmadığına karar verdim ama dronla da bu kadar başarılı saldırı nasıl yapılır anlamadım. Dronla yapıldıysa ayrı utanç Rusya için. Dronla yapıldı diyen katil Ruslar, utanmıyorlar da dronlarla başa çıkamadık da demiyor zeka özürlüler!

  Ben bu işten bir şey pek anlamadım. Bu iş füze işine benziyor ama neyse. Bunlar gibi yirmi saldırı daha olsa da bir daha baksak! Üç saldırı da mükemmeldi, daha mükemmellerine vesile olur umarım.

  Hayır Moskova'nın dibi dronla vuruluyorsa yani bu nasıl iş? Bir de bu katil Ruslar habire her gün 70 80 füze sallıyorlar, yiyebildikleri bir halt yok! Sivil halka zarar vermekten başka bir bot yiyemiyorlar.

  Bir de üstelik salladıkları seyir füzesi! Çoğu düşürülüyor. Hay seyir füzenize eşşekler tükürsün sizin şerefsizler.

  Var ya bunların salladığı bu adı seyir füzesi olan zımbırtı sayısında Cruise füzesi atılsın var ya, Rusya göçer. Gümbür gümbür göçer.

  Rusya'ya hergün 50 Cruise füzesi atılsın, Rusya diz çökmek değil yüzüstü serilir. Ama işte yapmaz çıkarcı ABD. Çıkarına bakar.

  Tartışma içinde yayımlandı
 • RE: İslam'daki Sorunlar

  İslam-müslüman çelişkisinin en temel kaynağı İslam'ın vaadlerinden kaynaklanıyor.

  Bakın basit bir örnekle açıklayalım.

  Suçuk sevenler derneği kurup kayıt olan herkese sonsuz çeşit suçuk yemeyi vaad edeceksin ama sonra da sucuk yemeyi yasaklayacaksın.

  İşte böyle bir durumda kimse sözünde durmaz. Çünkü zaten kaynağın kendi yalancılık yapıyor.

  Şimdi İslam'ın vaadleri kadın para şarap köşk saray ... Dolayısıyla mensupları da bunlara düşkün kişilerden oluşuyor. Çünkü kadın para köşk vaad edilen yere gelen kişi de bunların düşkünüdür. Böyle yere sanatçıların gelecek hali yok elbette.

  Din & İnanç içinde yayımlandı