• Yıldızların hayatımızı etkilediğini iddia edenler var. Astroloji bu varsayımdan yola çıkıyor. Her 3 kadından biri ve her 6 altı erkekten birisini buna inanıyor. Yani kadınlar bunlara inanmaya daha bir meyilliler ki buna hiç şaşırmamak gerek, çünkü kahve falına bakmasını ve baktırmasını da kadınlar bir hayli sever.

  Somut tahminler yapmak imkansız olmasına rağmen, bazı insanlar gelecekleri hakkında yapılan muğlak ifadeleri bile yeterli görmektedirler. Bilimsel değildir ve tamamen uydurmalara dayanır.

  Merak edenler için:


 • Bilime dayandıranlar haricinde pek yargılamıyorum açıkçası.
  İnancı, salt gerçekmiş gibi dayatmaya başlarlarsa o zaman devreye giriyorum.


 • @kereste Ben inanıyorum ama nasıl inanıyorum?
  Öncelikle burç saçmalıkları başlığı biraz absürt olmuş. Kime göre neye göre? Astroloji bir bilim dalıdır. İnanmak veya inanmamak kişiden kişiye değişir. Siz pekala ki inanmıyorsunuz o halde konu başlığı açmanız çok saçma. Ben bu durumda size neden inandığımı vs anlatmam lazım bu da zaman kaybı.


 • @bagimsizkoala

  Elbette saçmalık, kahve falı kadar saçmalık.

  Açacağım konuları, size göre saçma gelse de, size soracak değilim. Artı; madem sizin için zaman kaybı, o zaman o değerli(!) zamanızı bana yanıt vermekle ziyan etmeyin.


 • @bagimsizkoala, içinde söyledi: Burç saçmalıkları...

  Astroloji bir bilim dalıdır.

  Bunu hiç bir şekilde iddia edemeyiz maalesef. Eğri oturacaksak da doğru konuşmamız lazım. Astroloji asla ve kesinlikle bilim değildir.

  Bundan bahis bile açılamaz, kusura kalmayın. Doğruyu söyleyeceksek gücenme olmaz.


 • İnsanların sömürülmesi için sürekli olarak bilinmeyen mecralara çekilmesi gerekir.
  Bir doktor sen delisin biraz şu terapiler sana iyi gelecek dese kızarlar ama bir falcı yada üfürükçü "görüyorum görüyorum" diyerek ona sıkacağı yalanlarla mutlu mesut parasını alabilir.

  Para finans sektörü de böyledir. İnsanları borsa gibi şaibeli mecralara çekip orada tokatlarlar. Tahminler yürütüp risk almanı isterler. Hiç kimse de sorumluluk almaz.

  Bilim sorumluluk işidir. Falcı yada borsacı sorumluluk almıyorsa atıyordur bir yerinden.


Benzer Konular