• Kurucu

  Bu adi insanlari ulkeye getirip demografik yapmizin kulturumuzun ve bir cok degerlerimizin yerle bir edilmesine goz yuman yonetim, din vesvesesi altinda Turkiyede ki insanlarin bilincli olarak ozluk haklarinin ellerinden alinmasini, milli egemenlik duygularinin koreltilmesine sebebiyet vermektedir.


 • @phi
  Bu kadar ağır konuşmanızı azıcık garipsedim doğrusu, çünkü "Bu adi insanları..." diye başlayarak tüm mültecileri aynı kefeye koymuşsunuz. Elbette içlerinde ipe sap olmayanlar var ancak gelen mültecilerin çoğunluğu mecburiyetten geldiler.

  Sorun başka yer yatıyor aslında. Korkarım Türkiye´deki mültecilerin önemli bir kısmı kayıt dışı yaşıyor, çünkü sayıların ne kadarının gerçeği yansıttığı bir hayli muğlak. 3 milyon diyen de var, 8 milyon diyen de var.

  Ayrıca mültecilerin geri dönüşü konusunda devletin ciddi bir planı olduğunu da zannetmiyorum. Bununla ilgili resmi bir beyanat ben duymadım.


 • Şöyle bir site buldum:
  https://multeciler.org.tr/turkiyedeki-suriyeli-sayisi/

  Mülteci sayısı 3.7 milyon civarında imiş (gerçek rakamların daha yüksek olduğunu tahmin ediyorum) ve %70´i kadın ve çocuklardan oluşuyormuş.


 • Madde 13

  Herkes herhangi bir devletin sınırları dahilinde serbestçe dolaşma ve yerleşme hakkına haizdir.
  Herkes, kendi memleketi de dahil, herhangi bir memleketi terketmek ve memleketine dönmek hakkına haizdir.

  Madde 14

  Herkes zulüm karşısında başka memleketlerden mülteci olarak kabulü talep etmek ve memleketler tarafından mülteci muamelesi görmek hakkını haizdir.

  insan hakları

  insan haklarında böyle yazıyor. 🙂
  Ayrıca mülteci istemiyorsan komşularında iç karışıklığa yol açacak müdahelelerde bulunmayacak bulunan diğer ülkeleride desteklemeyeceksin.


 • Mültecilerin kabul edilmesinin amaçları var.

  Tabii ki bunlar arasında muhacirleri ağırlayan ensar olma sevabına nail olmak !!! filan yok. O keriz kekleme kısmı işin.

  Ana neden, Beşşar Esad'ın askere alacak genç bulamamasını sağlamak ve bu yolla ülkesini savunmaktan aciz kalmasını, ele güne, Rusya'ya İran'a muhtaç kalmasını sağlamak. Bunun kanıtı, genç erkeklerin kabul edilmesi. Bunu yapacak bir ikinci enayi ülke daha dünyada bulamazsınız. Başka hiç bir ikinci ülkede, muhacir genç adamlar ülkenin deniz kenarında nargile içerken ülkenin çocukları o mültecilerin geldikleri ülkede savaşıp ölmezler.

  İkinci neden, şimdi bunlar bu ülkenin halkının kafasına Avrupa Birliğine filan giremeyeceklerini dank ettirdiler ya! Artık "siz en iyisi Arap liginde oynayın, çok da yakışır, tam size göre" diyorlar. "Sizin gibi gerilerin neyine çağdaşlık, modernlik, laiklik, siz kadın cinayetlerinizle, yobaz tutuculuğunuzla, gazetecileri, aydınları hapse doldurmanızla kalın, Araplarla yarışın bu konuda, cuk oturur size" diyorlar.


Benzer Konular

 • 17
 • 3
 • 6
 • 11
 • 21