Halka Yapılacak En Büyük Iyilik Kötülüktür

• Ben başlıktaki gibi düşünüyorum, daha dogrusu artık böyle düşünmeye başladım.

• Halk, kendisine faydalı olacak kişi veya örgütlere asla şans vermiyor.
    • Halk, nankörlüğü, hırsızlığı, ülke değerlerinden nemalanmayı fırsat sayıyor.
    • Halk, yalan söyleyeni baş tacı ederken aynı zamanda yalancılığı geçim aracı yapıyor.
    • Halk, "Devlet malı deniz, yemeyen domuz" söylemine bizzatihi uyuyor.
    • Halk, dini değerleri açıkça istismar ederek onu kazanç haline getiriyor.
    • Halk, masum ve saf insanlardan yararlanmayı erdem sayıyor.
    • Halk, manevi değerleri hiçe sayarak maddi değerler için güçlüden yana oluyor.

Kendini bu tabloda görmeyenlere elbette bir sözüm yok ama çoğunluğun kötülüğü daha çok tercih ettiğini düşünüyorum.

• Kurucu

@bilgisezgi musluman halklarin hepsi boyle abi.

• Diğer deyişle bu halka yapılacak en büyük kötülük iyiliktir.

• Yani bu şu demek oluyor: Bu halk kendisine en büyük iyiliği yapanı kendine düşman gibi görür demektir.

Bu halka en büyük iyiliği kim yapmıştır? Atatürk. Peki bu halk Atatürk düşmanı mı, bunu aslında iddia etmek haksızlık olur. Bu halkta yaygın olan bir şey değil. Bu halk bu kadar da çukura batmadı. Bu halk Atatürk düşmanı değildir, bunu iddia edemeyiz, bu haksızlık olur.

Ama bu halkın yarısı Atatürk düşmanlığına prim verdi, onay verdi, en azından sessiz kaldı mı, evet. Bu da ama yani Türkiye'nin yarısı merinos durumu demek ve vehameti yüksek bir durum. Tamamı olmasa da yarısı az bir oran değil.

Adam ayyaş dedi ne yaptı da sanki biz yaptık bizzz dedi bu halk yine gitti bot yığını gibi birikti arkasına. Bu bir utanç olarak bu halkın alnında kalacak. Bu karanlık dönem gelecekte utançla anılan bir dönem olacak, tabii eğer geleceğimiz olursa...