• Özellikle Türkiye'de şiddetli bir şekilde ve biraz daha hafifçe diğer müslüman ülkelerde görülen bu karşı cinse açlık duygusu sapıklık mıdır?

  Yani iki karşı cins yolda bile karşılaşsa akla ilk gelen cinsellik midir keşke insanların aklını okuyup bunu bilebilseydim.

  Davranış şekilleri ve tepkilere bakarak çoğu davranış bozukluğunun aslında bu cinsel açlık duygusundan kaynaklandığını düşünüyorum.

  Bunun bir kısmı çoğrafyadan kaynaklı genetik etkilere bağlanabilir ama önemli bir kısmı da eğitim ve öğretim şeklinden kaynaklıdır.

  Tanımadığı her erkeğe tecevüzcü gözüyle bakan yada tanımadığı her kadına orospu gözüyle bakılan bir toplumun bilinç altı Londra kanalizasyonu gibi olmuştur.

  Ben toplumdaki iletişimsizlik , intikam alma isteği, birbirinin kuyusunu kazma , aşağılama , kıskanma gibi davranışların temelinde bu giderilmemiş cinsel açlığın yattığını düşünüyorum.

  Bu yüzden de evliliklerin sağlıklı yürümediği ve kısa süre sonra intikam , kavga ve entrikaya dönüştüğünü düşünmeye başladım.

  Aslında bu durum cinsel açlık da olmayabilir. Belki tanım yanıltıcı olmuştur. Karşı cinse olan duygusal açlık diyelim.


 • @kâfir-imam musluman ulkelerde karsi cinse duyulan sapkinlik diyecegim ben buna cunku karsi tarafa duyulan istek yada arzu belli sinirlar icerisinde uygundur diye dusunuyorum aksi halde farkli cinsel tercihlere yonlenebilir insan, lakin dedigim gibi musluman ulkelerde biraz daha sapkin halde.

  Zaten bilindigi uzre islam dinine gore dusuncede olan hersey serbest eyleme dokuldugunde gunah olarak kabul goruyor. Yani sen karsi cinsin icin istedigin herseyi dusunebilirsin bu gunah degil eyleme dokulurse gunah 🙂 tabii sevap icin de ayni sekilde serbest ama bu dusuncede olsa bile sevap yani 🙂


 • @phi bu sapkınlık derecesine varan cinsel açlık harem selam uygulaması yüzünen oluyor. Denge bir tarafta bozuldu mu zaten diğer taraf da savunmasız kalıyor.

  Cinsel açlık Türkiye'de kadın erkek arasında artık çıkar ilişkisine dönüşmüş durumda. Buna evlilik de dahildir.


 • Cinsel haz = uyuşturucu bağımlılığı

  Küçük endorfin dozları yetersiz geldikçe dozu artırmak için seks yapma isteğin daha çok artar.
  Birde pavlovun şartlanma etkisi var.
  Endorfin az üretse bile bedenin seks yapmaya devam edersin.

  Endorfin
  Endorfin, Endorphin ("endogenous morphine"), vücutta bulunan morfin; opiat benzeri etki gösteren peptit yapıda hormonlardır. Hipofiz bezi ön lobu tarafından sentezlenir ve salgılanırlar. İnsan vücudunda ağrıyan dokularda ağrının azalması için beyin dokuları tarafından üretilen hormonlara verilen isimdir. Hormonun işlevi, ağrının şiddetini azaltmak ve vücuda daha az rahatsızlık vermesini sağlamak için sinirleri uyuşturmaktır. Endorfinlerin ağrı kesici etkisi morfinden yaklaşık 30 kat daha fazladır.
  Mutluluk hormonu olarak da anılır. Heyecan, ağrı, egzersiz, baharatlı yiyecek tüketimi, seks, orgazm gibi durumlarda ve duş gibi suyla olan temaslarda salınımı artış gösterir.


 • Testosteron hormonu sadece vücudun kas oluşumundaki en önemli hormon olarak bilinmektedir. Vücut geliştirmeciler için testosteron salgısı oldukça önemlidir. Bu sebeple de pek çok body building sporu ile uğraşan insanlar testosteron kürü ile bu hormonu vücudun salgılamasından daha fazla miktarlarda vücuda enjekte etmektedirler. Pek çok steroid kürü yapan bireyler, kür sonrası kas kayıplarının fazla olduğunu sürekli dile getirmektedirler. Bunun psikolojik, eksik beslenme, supplement eksikliği gibi sayılabilecek daha pek çok nedeni bulunmaktadır. Bir diğer ilginç husus ise, testosteron hormonunun vücuttaki değerlerin erkeklerde evlenince düşüyor olması, çocuk olunca daha da düşüyor olmasıdır. Garip olan ise bu değerin boşanınca artıyor olmasıdır. Yine erkeklerde bu hormonun seviyesi, eşi doğum yaptıktan sonra en düşük seviyelere kadar düşmektedir. Ancak yeni doğan bebeği için eve bakıcı geldiğinde ise tekrar yükselmektedir.

  kaynak

  Testostron seviyesi bekar olunca artıyormuş.

  İslam dini evlilik dışı ilişkiyi yasakladığı için sapıklığın artması normal.


 • @TENTEN müslüman toplumlar mutsuz, aileler mutsuz. Tıpkı bir eroin bağımlısı gibi mutluluğu yanlış yerde arıyorlar. Yanlış olduğunu bile bile sırf bir gram mutluluk için kadını erkeği yanlış yapıyor.

  Çünkü beyinleri yani hormon dinamikleri ona göre şartlanmış çocukluktan beri.

  Kadınlar gösteriş ve kıskandırma peşinde , erkekleri de manitaya tav olma peşinde. Bu ilişki artık çirkin bir çıkar ilişkisine dönüşmüş.

  Toplumda sanatçı adıyla gezenler de bunu reytinge dönüştürüp para kazanma derdindeler. Hergün TV ekranlarında mutsuz insanların dramları var. Dizilerde mutsuz gergin yüzler entrikalar var.

  Bu insan kalabalığı düzelmez.


 • @kâfir-imam bu duyguların vs müslümanlıkla direkt ilişkisi yok. Dünyanın her yerinde kadın erkeğe ilgi duyar. Ateisti de hristiyanı da müslümanı da karşı cinsi etkilemek ona sahip olmak ister. Birisnde toplumsal denge kurulmaya çalışılmış kurallar getirilmiş diğerinde bu yok ama hepsinde duygu aynı. Üreme bir içgüdü. Müslüman ülkelerde açlık var da batıda yok mu sanki? Batılı bir ülkede kişi her gün farklı biriyle birlikte olabilir hundan dolayı cezaya çarptırılmaz ama katı dini kuralların olduğu islam ülkesinde veya farklı dini yönetime sahip ülkelerde bu zor. Bir sürü aşamayı geçip tek kişi üzerinden bu dürtünün kontrol edilmesi gerekir. Ama bu tek kişiye ulaşmak bile imkansız olunca ne yapabilirler tabi ki istemdışı olabilecek davranışlar sergilerler çünkü kontrol kendinden çıkmış hormonlara bırakılmış.


 • @fakruzaruret amaç içgüdüyü yok etmek değil zaten ,amaç bunu düzgün sağlıklı hale getirebilmek. İşte Müslümanlık bunu sağlıksız hatta en berbat şekilde yaptığı için göze batıyor. Karşı cinsi birbirine yasaklayarak çözüm bulmaya çalışıyor aslında doğaya ters olan İslam'ın kendi. Çünkü içgüyü yasaklayarak duygusal tatminsizliğe sebep oluyor , gençlerin travma ve korku ile büyümesine sebep oluyor ama buna rağmen başaramıyor çünkü doğaya ters.

  Bir de İslam karşı cinsi birbirinden o kadar uzaklaştırıyor ki , o kadar yasaklıyor ki eşcinselliğe sebep oluyor. Yönelimleri bozuyor.


Benzer Konular

 • 2
 • 6
 • 1
 • 1
 • 2