Fransız filozof Michel Foucault 'Tunus'ta erkek çocukları istismar etti'


 • https://pbs.twimg.com/media/ExoT48fWEAAFWQ2.jpg

  Putlaştırılan filozofların sonu.


 • "Kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz ." Sözü tam bu gibi insanlar için söylenmiş.

  Bu insanlar entellektüel olarak adlandırılmalı mı?


 • Nietzsche nin kafka nin ve aklima daha gelmiyor bir cok yazar ve filozofun iliskilerinin dogru yada bizim ahlak anlayisimiza uygun oldugu soylenemez fakat bu durumlar onlarin insanliga faydali oldugu gercegini ortemez. Ozel hayat benim neznimde ozeldir ve kisiyi degerlendirirken bu durumdan uzak olup degerlendirmeliyiz.

  Gulsen cok acik secik giyiniyor diye aylar once dedigi cumle servis edildi yoksa mesele imam hatip degil yani. Kadinin ne giydigi degil insanliga ne verdigi muhim.


 • Henüz tek kişinin iddiaları ve doğrulanmış değil. Gerçi ölmüş bir insanın ardından yalan niye söylensin ama söylene de biliyor. Başka bir teyit eden çıkmadıkça iddia olarak değerlendirilir.

  Ola ki bir kişinin bir kişiye ölümle bitmeyecek bir garezi olsun. Bu olanaksız değil. Bana bir sözü vardı tutmadı deyip verir kalayı insanlar. Böyle işler olabiliyor. Bu tür iddialarda inkarına yol olmayan veriler bulunması gerekiyor.

  Bazı ortamlarda insan farklı bir kişiliğe de bürünebiliyor. Bilemiyoruz, şahit sayısının azlığı ve çokluğunun önemli olduğunu herkes bilir. Tek şahit olup üstelik çok geç konuşunca bilemiyoruz.


Benzer Konular