• 605 Konu
  5k İleti

  Suriye de savaş olduğunda milyonlarca mülteciden sözediyorduk ve Ukraynada savaş olduğunda da...

  Filistin de savaş var. Bazılarını duyarlılık saçarken görüyoruz. Bir mülteci planı açıklanabilirdi. Almak isteyen ülkeler talep halinde x sayıda mülteci alabileceğini -deniz yolu- -hava yolu- belirtebilirdi. Gazze de sadece 2 küsür milyon insan yaşıyor. İsrail beton bloklarını öldürebilirdi.

  Bunu düşünün.

 • 442 Konu
  876 İleti

  biyolojik evrim bir tasarı ürünü değildir; dolayısı ile sorudaki hile ve görsel, mükemmelliyete dair bir altyapı oluşturmaya yönelik görünmektedir. evren kaotiktir ve mükemmel diye bir olgu ne var oldu ne de var olması mümkün ve ne de var olması istenebilir. tasarlamak bilinçli canlının yaratmak istediği araçlardan- ki bunlara "üretim araçları" diyebiliriz- başka bir şey değil; genetik müdahale ile gelecek kuaşklar biçimlendirilse bile bu kendi kendini tasarlamak olarak değerlendirilemez..

 • 48 Konu
  476 İleti

  @kereste, içinde söyledi: Sivri zekalılara 3 soru

  Evet; doğru. Bir bireyin zeka seviyesi sadece matematiksel sorulara göre belirlenmez elbette.

  İnsanların çoğunda matematik korkusu var. Bu yüzden motivasyonları düşüyor. Motivasyon düşünce de matematik çalışmak zorlaşıyor.
  Evrim ağacı bu konuda güzel bir video hazırlamış.

  https://youtu.be/yZVe4VMMaU8?si=HUDf8BkCngg7SeJO

 • 125 Konu
  614 İleti

  Büyük konuşmayı sevmem ancak yurdum memleketindeki kendine "Müslümanım elhamdulilah" diyenlerin %90´ı kitabını Türkçe okumamıştır.

  Artı; yukarıda iliştirdiğim İslam´a ait ilk yazılı kaynakların Muhammed´in ölümünden en az 100 sene sonra kaleme alındığını da bilmez. Bilenler de görmezden gelir.

  Hal böyle iken Muhammed veya İslam hakkında ha bire güzelleme yapmaktan da çekinmezler.

 • 34 Konu
  117 İleti

  Bilhassa Çin bunlara giriş yasağı koysa, bu iki tür hayvanın geleceği güvence altına alınabilir aslında.

  Giriş yasağından fildişi ve gergedan burnu satışını kastediyorum.

 • 5 Konu
  35 İleti

  Yunan mitolojisi, Antik Yunanistan'da yaşayan insanların inandığı tanrılar, tanrıçalar, kahramanlar ve efsaneleri içeren bir dinî sistemdir. Yunan mitolojisi, günümüzde birçok sanat, edebiyat ve kültür eserlerinde de sık sık kullanılmaktadır.

  Yunan mitolojisi, birçok tanrı ve tanrıça içermektedir. Bu tanrı ve tanrıçaların bazıları şunlardır:

  Zeus: Yunan mitolojisinde en önemli tanrılardan biridir. Hava, gök gürültüsü, yıldırım ve krallık gibi konuların tanrısı olarak bilinir.
  Hera: Zeus'un eşi ve evlilik, doğurganlık, aile ve kadınların koruyucusu olarak tanınır.
  Poseidon: Denizlerin, depremlerin ve atların tanrısıdır.
  Demeter: Toprak, hasat ve tarımın tanrıçasıdır.
  Athena: Savaş, strateji, zanaat, sanat ve bilgeliğin tanrıçasıdır.
  Apollo: Güneş, müzik, şiir, kehanet ve tıbbın tanrısıdır.
  Artemis: Avlanma, doğa, kehanet ve genç kızların koruyucusu olarak bilinen av tanrıçasıdır.
  Ares: Savaşın, şiddetin, kanın ve öfkenin tanrısıdır.
  Aphrodite: Aşk, güzellik, cinsellik ve doğurganlık gibi konuların tanrıçasıdır.
  Hermes: Ticaret, yolculuk, iletişim, hırsızlık ve kehanet gibi konuların tanrısıdır.
  Bu tanrılar ve tanrıçaların yanı sıra, Yunan mitolojisinde birçok kahraman ve efsanevi varlık da yer almaktadır. Bu kahramanlar ve varlıklar, Perseus, Herakles (Herkül), Theseus, Medusa, Minotaur ve Sirenler gibi birçok isim içermektedir.

 • 29 Konu
  132 İleti

  İbrahimi dinler Çin'e ulaşana kadar koskaca Çin'den bir kişi bile peygamberlik iddia etmemiş. Ne zaman bu dinler oraya ulaşmış, o zaman orada da peygamberler türemeye başlamış.
  Yada mesela aynı olay Japonya'da da var.

 • 9 Konu
  46 İleti

  Bence kendi keşkelerimizin bir anlamı yok. Kişi olarak ne yapsak şu ankinden çok farklı olamazdık.

  Bence keşkeler bizim dışımızdadır. Örneğin keşke babam çok zengin olsa yüklü bir miras bıraksaydı diyebiliriz. Keşke beğendiğimiz bir ülkede doğsaydım diyebiliriz.

  Bu gibi şeyler zaten değişmeyecek olduğu için keşke diye bir şey yoktur. Düşünmemek gerekir.

 • 70 Konu
  379 İleti

  Bu mesele sadece "Selfie çubuĝu" ile sınırlı deĝil elbette. Bilhassa tartışma olanaĝı saĝlayan forumlar, gerçek hayatta yapmayacaĝı veya söylemeye cesaret edemeyeceĝi lafları sakınmadan söyleyenlerle dolu.

  Kimisi ana avrat düz gidiyor, kimisi âlenen tehdit ediyor, kimisi boş beleş laflarla insanların yok olmasını diliyor, kimisi kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor, kimisi de kendisinin akıllı diĝerlerinin aptal/ahmak olduĝunu düşünüyor.

  Kendini bilgi küpü olarak lanse edenlerden tutun, "hep ben haklıyım" modundan çıkamayanlar olsun, en ufak eleştiriye tahammülü olamayanlara kadar her renkten var.

  Bunların içinde aklı başında olan ve hem öĝrenmek isteyen hem de bildiklerini karşılıksız paylaşmak isteyenler yok mu? Bunlar da var elbette ancak bunların sesi çoĝunlukla kim vurduya gidiyor nedense.

 • 181 Konu
  1k İleti

  @Sputnik
  Türkiye´den kaçmışsa, demek ki çok geç kalınmış. Adalet gereği suçlu, suçun işlendiği ülkede yargılanmalı/yargılanır. Adnan Kaşıkçı cinayetinde bu yapılmadı. Bunda da farklı bir şey olacağını zannetmiyorum.

 • 63 Konu
  1k İleti
 • 24 Konu
  547 İleti

  Merhaba
  Sitemiz NodeBB 3.5.2 versiyonuna guncellenmistir.

Konular
Yorumlar
 • ictenlikI

  Suriye de savaş olduğunda milyonlarca mülteciden sözediyorduk ve Ukraynada savaş olduğunda da...

  Filistin de savaş var. Bazılarını duyarlılık saçarken görüyoruz. Bir mülteci planı açıklanabilirdi. Almak isteyen ülkeler talep halinde x sayıda mülteci alabileceğini -deniz yolu- -hava yolu- belirtebilirdi. Gazze de sadece 2 küsür milyon insan yaşıyor. İsrail beton bloklarını öldürebilirdi.

  Bunu düşünün.

  daha fazla oku

 • K

  İslam´ın kutsal kitabından:

  Maide (Sofra)33: Allah ve Peygamberiyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuğa uğraşanların cezası öldürülmek veya asılmak yahut çapraz olarak el ve ayakları kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. Bu onlara dünyada bir rezilliktir. Onlara ahirette büyük azab vardır.

  Kaynak: Diyanet İşleri tercümesi

  daha fazla oku

 • K

  Seneye ABD´de başkanlık seçimleri var ve Cumhuriyetçilerin kazanma ihtimali bir hayli yüksek. Bu olursa Ukrayna´ya yapılan tüm askeri yardımlar durdurulabilir.

  daha fazla oku

 • K

  Hamas katillerinin rehine aldığı 25 yaşındaki Sahar Baruch, İsrail güçlerinin kurtarma operasyonunda hayatını kaybetti. Ninesi ve kardeşi 7 Ekim katliyamında öldürülmüştü ve kendisi ise rehin alınmıştı. İsrail, kurtarma girişiminin başarısız olduğunu açıkladı ve bu durumu ölen rehinenin yakınlarına bildirildiğini dile getirdi. Rehine yakınları onun naaşının verilmesini istiyorlar.

  daha fazla oku

 • D

  Ukrayna hem ABD adına hem de insanlık adına savaşıyor. Bunu anlayamayacak kadar dar kafalı ve zeka özürlü senatörlerin varlığı ABD içiin utanç ve yüz karası. Bu poposunu rahat yere yerleştirmiş embesiller insanlığın da yüz karası.

  daha fazla oku

Forum İstatistigi

0

Çevrimiçi

82

Kullanıcı

1.7k

Konu

11.4k

İleti
Online Kullanıcılar